Aktualności

I Komunia Święta

dodano: 2012-05-26 20:23:56

20 maja br., o godz. 10:00 w naszej parafii, dzieci klas 2 przystąpiły do I Komunii Świętej. Msze świętą w ich intencji odprawił ks. dr Franciszek Szydłowski - proboszcz.

czytaj więcej »

Wigilia Paschalna

dodano: 2012-04-18 20:23:17

„W tę świętą noc obchodzimy Wigilię Paschalną, najważniejszą spośród wszystkich wigilii roku liturgicznego czy wręcz ich «matkę». Tej to nocy, o czym wielokrotnie wspomina hymn Exsultet, przebywamy drogę ludzkości od stworzenia aż po wydarzenie, które wieńczy dzieje zbawienia, czyli śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.”
bł. Jan Paweł II

Wieczorna Liturgia choć sprawowana w sobotę, to rozpoczynająca już świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania składa się z czterech części – Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej oraz Liturgii Eucharystycznej.

czytaj więcej »

Liturgia Wielkiego Piątku

dodano: 2012-04-18 20:21:41

"Weź krzyż, przyjmij go, z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć. Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynisz treść swojego życia, odnajdziesz samego siebie".
bł. Jan Paweł II

Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. W tym dniu pochylamy się nad męką i śmiercią Chrystusa.

czytaj więcej »

Liturgia Wielkiego Czwartku

dodano: 2012-04-18 20:19:44

Nie ma bowiem Eucharystii bez kapłaństwa, podobnie jak nie istnieje kapłaństwo bez Eucharystii”.
bł. Jan Paweł II

Mszą świętą o godz. 18.00 w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy obchody Triduum Paschalnego. Tego wieczoru dziękowaliśmy Bogu za dar ustanowienia sakramentów kapłaństwa oraz Eucharystii.

czytaj więcej »

Wielki Czwartek - Msza Krzyżma i promocja nowych lektorów

dodano: 2012-04-10 20:15:44

W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w Bazylice Katedralnej pw. św Jakuba Apostoła w Szczecinie, Arcybiskup Metropolita dokonał poświęcenia olejów: krzyżma, chorych i katechumenów. Po liturgii słowa miała miejsce uroczysta promocja ministrantów z całej Archidiecezji na nowych lektorów. Zgromadzonych na liturgii kilkuset kapłanów uroczyście odnowiło przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich.

Na zakończenie Eucharystii, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana złożyła kapłanom życzenia wręczając każdemu księdzu symbolicznego czerwonego gerbera.

czytaj więcej »