Aktualności

Wielki Czwartek - Msza Krzyżma i promocja nowych lektorów

dodano: 2012-04-10 20:15:44

W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w Bazylice Katedralnej pw. św Jakuba Apostoła w Szczecinie, Arcybiskup Metropolita dokonał poświęcenia olejów: krzyżma, chorych i katechumenów. Po liturgii słowa miała miejsce uroczysta promocja ministrantów z całej Archidiecezji na nowych lektorów. Zgromadzonych na liturgii kilkuset kapłanów uroczyście odnowiło przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich.

Na zakończenie Eucharystii, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana złożyła kapłanom życzenia wręczając każdemu księdzu symbolicznego czerwonego gerbera.

czytaj więcej »

Św. Józef Patronem mężczyzn i cieśli

dodano: 2012-04-02 20:13:53

W poniedziałek 19 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ks. Kan. dr Franciszek Szydłowski - celebrował Mszę św. w intencji wszystkich pracowników w zakładzie stolarskim Państwa Krężel.

czytaj więcej »

Zaduma pasyjna

dodano: 2012-04-02 20:12:44

W dniach od 11 do 14 marca br., w naszej parafii przeżywaliśmy - Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadził O. Jan Paweł ze zgromadzenia Ojców Franciszkanów, na zakończenie nauk rekolekcyjnych, ks. Robert i jego przyjaciele w koncercie - pt. "Zaduma Pasyjna" wprowadzili nas w odległe czasy, gdzie Chrystus nasz wybawiciel oddał życie za wielu.

czytaj więcej »

Pyrzyczanie - kolęduja

dodano: 2012-01-23 20:11:19

W niedzielny wieczór 22 stycznia, w naszym kościele rozbrzmiewały kolędy. Gościnnie wystąpiła u nas kapela "PYRZYCZANIE", wykonując kolędy i pastorałki we własnych aranżacjach.

czytaj więcej »