Przyjmij znamię Daru Ducha Świętego

Tegoroczny Sakrament Bierzmowania, w naszej Parafii, uroczystym procesyjnym wejściem do świątyni, młodzieży zgromadzonej na Mszy św. o godz. 17.00 Sakramentu udzielił ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

Człowiek dostał w prezencie od Boga olbrzymi dar – wolną wolę. I choć często usiłuje nam się wmówić co innego, to Bóg nikomu się nie narzuca i nie wchodzi nieproszony tam gdzie Go nie chcą. Także Duch Święty nie będzie działał cudów w życiu tych, którzy nie będą Go do tego życia zapraszać. Tym bardziej warto więc otoczyć tegorocznych bierzmowanych szczególną modlitwą właśnie teraz i prosić dla nich o dar otwartego serca na ciche poruszenia Boga i o to, aby nie zamykali sobie tej furtki, poprzez którą łaska Boża spływa na człowieka.