Aktualności

Nabożeństwa Różańcowe

dodano: 2017-10-01 15:25:55

Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku będą sprawowane codziennie (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli i przyszłej soboty) o 17.30 przed wieczorną Mszą Św.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w środy, a dla młodzieży w czwartki o 16.30.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie w miesiącu październiku z Nabożeństwem Różańcowym, a w piątki na różańcu modlić się będziemy w intencji naszych bliskich zmarłych w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

czytaj więcej »

DZIEŃ PAPIESKI

dodano: 2017-10-11 17:14:22

 „Idźmy naprzód z nadzieją”

8 października obchodziliśmy XVII już Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Celem tego niezwykłego wydarzenia było wspomnienie naszego  Świętego Polaka i propagowanie Jego niezwykłego, jakże optymistycznego nauczania.

czytaj więcej »

Pielgrzymka do Siekierek

dodano: 2017-10-07 22:12:01

KORONACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ I RÓŻANIEC DO GRANIC W SIEKIERKACH

7 października parafianie z Lipian, Mostkowa i Sulimierza z księdzem proboszczem A. Stolarskim  udali się do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, aby wziąć udział w koronacji znajdującego się tam Obrazu.

czytaj więcej »

Różaniec do Granic

dodano: 2017-10-06 20:36:52

Przypominamy, że 7 października tego roku, będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Od godz. 14.00 tego dnia w naszym kościele będzie trwała również modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem dla tych, którzy nie będą mogli udać się na granicę naszej Ojczyzny, a chcieliby w modlitwie jednoczyć się ze wszystkimi zebranymi na jej granicach.

Tego dnia również nie będzie dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego przed wieczorną Mszą Św.

 

 

Nasza Parafia organizuje wyjazd do Siekierek, by uczestniczyć w tej modlitwie i koronacji wizerunku NMP Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Wyjazd w sobotę z Placu Wolności o 9.00. Koszt w zależności od ilości uczestników wahać się będzie w granicach 20 zł.

 

 

 

czytaj więcej »

Pielgrzymka do Częstochowy, Zakopanego i Krakowa

dodano: 2017-10-04 16:02:29

WRZEŚNIOWA ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY - ŚLADAMI MATKI BOŻEJ I ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

W dniach od 20.09. 2017 r. do 23.09.2017 r. wierni z naszej parafii pod opieką księdza proboszcza A. Stolarskiego udali się na 41. Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, by przed Jej obliczem podziękować za wszystkie otrzymane łaski i zanieść do Jej stóp indywidualne, leżące nam na sercu intencje.

czytaj więcej »