Aktualności

Prośba

dodano: 2022-05-05 09:19:38

W związku z zakończeniem spłaty kredytu przez naszą parafię, Stowarzyszenie „Zaczynaj” będzie nadal prowadziło kwesty w każdą drugą niedzielę miesiąca na dalszą renowację naszej świątyni.  

Darowizny można również wpłacać na parafialne  konto remontowe:

Bank Spółdzielczy w Wolinie O/Lipiany

87 9393 1010 2610 9022 2000 0030

lub na konto Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”

Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

czytaj więcej »

Koncert pieśni wielkopostnych i ukraińskich

dodano: 2022-03-29 17:26:28

27 marca br. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbył się koncert pieśni wielkopostnych i ukraińskich w wykonaniu zespołu "Sonata" z Mostkowa.

czytaj więcej »

Projekt

dodano: 2022-02-27 00:00:00

 

 

Średniowieczne początki Kościoła Parafialnego w Lipianach

Projekt zrealizowany przez Parafię pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez przeprowadzenie badań architektoniczno-archeologicznych i zobrazowanie pierwotnego wyglądu krypty w publikacji finalizującej  wyniki  badań " w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Publikacja pn.: ,,Średniowieczne początki Kościoła Parafialnego w Lipianach” opracowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020. Historia naszych Lipian skupiona jest jak w soczewce poprzez powyższy projekt. Odzwierciedla pierwociny miasta, powstałego na chrześcijańskich korzeniach lipiańskiej świątyni.

Z wyrazami szacunku

ks. kan. Andrzej Stolarski
Proboszcz parafii pw. WNMP w Lipianach

 

czytaj więcej »

Adoracja w intencji pokoju na świecie

dodano: 2022-02-25 10:30:47

Zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji pokoju i za Ojczyznę.

Spotkanie modlitewne odbędzie się w kościele parafialnym w Lipianach w najbliższą sobotę 26.02. w godz. 18:00 - 21:00. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą z konferencją o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu.
W programie czuwania przewidziane są: modlitwa do Ducha Świętego, zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP, modlitwa za Ojczyznę, różaniec za Ojczyznę, adoracja w ciszy, modlitwa za kapłanów, różaniec o pokój na świecie, modlitwa rodziców za dzieci, modlitwa litanijna do Św. Michała Archanioła. Całość zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, Apelem Jasnogórskim i śpiewem Suplikacji.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej ważnej intencji.

czytaj więcej »

Orszak Trzech Króli w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach

dodano: 2022-01-20 16:26:08

6 stycznia 2022 r. nasza wspólnota parafialna przeżyła niezwykłe chwile. Uroczyście obchodziliśmy święto Objawienia Pańskiego ku czci objawienia się Boga swoim wyznawcom. Po Mszy św. o godzinie 11:00 w kościele parafialnym grupa dorosłych i młodzieży ze wspólnoty parafialnej i ZS w Lipianach wystawiła jasełka, po których uroczysty orszak pod przewodnictwem Trzech Króli i księdza proboszcza udał się pod ratusz, aby wspólnie kolędować. Mimo zimna nasze serca pałały gorącem, bo słowa polskich kolęd budzą do życia najbardziej zatwardziałe dusze. Po życzeniach miłego rodzinnego świętowania wygłoszonych przez księdza proboszcza rozeszliśmy się do domów w radosnej atmosferze.
Pragniemy podziękować aktorom: Pawłowi Binkowskiemu, Sebastianowi Drozdowskiemu, Tomaszowi Cichockiemu (Trzej Królowie), Alicji Piróg (Maryja), Filipowi Łukowskiemu (św. Józef), Izabeli Sobolewskiej (gospodyni), Martynie Łukowskiej (dziewczynka), Anecie Binkowskiej, Renacie Łukowskiej, Iwonie Drozdowskiej, Alicji Drozdowskiej, Łukaszowi Drozdowskiemu, Kindze Maciejak (pasterze), Jakubowi Sobolewskiemu (lektor).

Nad całością czuwali: Bożena Kryśków, Renata Łukowska i ks. Marcin Krycki (przygotowanie oprawy muzycznej)

czytaj więcej »