Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2016 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

- 28.10 piątek – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza– Apostołów

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę Misyjną. Ofiarami na tacę i naszymi modlitwami wspieramy pracę misjonarzy.

3. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy z Różańcem, następnie Msza Św.

4. W piątek 28.10 o godz. 15.00 dokonamy uroczystego poświęcenia Krzyża na skrzyżowaniu ulic Mostowej i Sikorskiego. Uroczystości rozpoczniemy przy Krzyżu Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta.

5. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Św., a w niedziele o 17.30. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci Szkoły Podstawowej w każdą środę o 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej w każdy czwartek również o 16.30.

6. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o zapisaniu imion i nazwisk polecanych zmarłych w podstawowej formie. Kartki możemy składać do specjalnej skarbony przy chrzcielnicy.

7. Uroczystości na cmentarzu w Dzień Wszystkich Świętych rozpoczną się o godz. 11.30 procesją modlitewną za zmarłych przy kaplicy cmentarnej. Bezpośrednio po procesji sprawowana będzie przy ołtarzu polowym Msza Św.  Msze Św. w kościele będą sprawowane o 8.30, 10.00 i 18.00, a w Skrzynce o 9.00.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla małżeństw cywilnych w powtórnym związku po rozwodzie w dniach 4 - 6 listopada 2016 r. do Wisełki. Zapisy pod nr tel.: 669154687 i adresem e-mail: zgłoszenia@spotkaniaszczecin.pl

9. Po zainstalowaniu i poświęceniu nowego tabernakulum, zrealizowaliśmy drugi etap planu po włamaniu do naszej świątyni, tzn. założenie alarmu.  W realizacji pozostaje monitoring kościoła i terenu wokół. Jeszcze raz składamy podziękowania za złożone na te cele ofiary.

10. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej niedzielnej kwesty zebrano kwotę 2 960,31 zł. Stan konta remontowego na dzień 21.10.2016 r. wynosi 87 497,42 zł.

11. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski