Koronka na ulicach miasta

KORONKA NA ULICACH NASZEGO MIASTA

W czwartek, 28 września br. o godz. 15.00, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, w wielu miastach na wszystkich kontynentach naszego globu będzie miała miejsce modlitwa między innymi w intencji pokoju na świecie.

Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii, przy krzyżu u zbiegu ulic Mostowej i Władysława Sikorskiego.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące:

• o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny, a także za nowych męczenników prześladowanych za wiarę ,
  • o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim oraz by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą,
  • o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.