Znalezione obrazy dla zapytania Boże ciało

W czwartek 15.06 przeżyjemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Tego dnia Msze Święte sprawowane będą o 8.00, 10.30, 18.00 a w Skrzynce o 9.00.

Na początku Mszy Św. o 10.30 kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do grona Ministrantów.

Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy Św. o 10.30, przejdzie tradycyjną trasą i zakończy się na Placu Wolności uroczystym błogosławieństwem. W czasie procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, więc tego dnia nie będzie dodatkowego nabożeństwa czerwcowego.

Grupy Duszpasterskie prosimy o tradycyjne zaangażowanie się w przygotowanie i przebieg uroczystości, Apostołów, Ministrantów i Lektorów o przygotowanie, służbę w czasie liturgii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, feretronów, sztandarów i chorągwi, udekorowanie naszych domów nie tyko na trasie procesji.

Dzieci - nie tylko pierwszokomunijne - prosimy o zaangażowanie się w procesję - dziewczynki o sypanie kwiatów, chłopców do pomocy w niesieniu feretronów i chorągwi.

Płatki kwiatów możemy, jak co roku przynosić do zakrystii we wtorek i środę.

Strażaków prosimy o asystowanie kapłanowi przy Najświętszym Sakramencie i niesienie baldachimu.

Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy Św., które tego dnia jest obowiązkowe. Niech głębokie przeżycie Bożego Ciała będzie także aktem ekspiacji za lekceważenie i znieważanie Najświętszego Sakramentu.