Misterium męki Pańskiej

„Ty tylko mnie poprowadź…”

Misterium męki Pańskiej w kościele pw. WNMP w Lipianach

W Niedzielę Palmową, 09.04.2017 r. ,o godz. 10.30 w Lipianach, w kościele parafialnym pw. WNMP młodzież Zespołu Szkół i dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka pod kierunkiem opiekunów (R. Łukowskiej, I. Sobolewskiej, D. Grudzińskiej, J. Krężel, I. Drozdowskiej i B. Kryśków) przedstawiły misterium Męki Pańskiej. Wspaniałą grą młodzi artyści wywołali niezwykłe przeżycia w sercach licznie przybyłych do świątyni mieszkańców naszego miasteczka. Na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia, a to najwspanialsza nagroda dla wykonawców. Trudno oddać na kartach niezapomnianą atmosferę, jaką stworzyli: F. Łukowski (Jezus), M. Michalski (diabeł), P. Zieliński (Judasz), M. Guz (Żyd), A. Grudzińska (Maria), Z. Ciszewska (Magdalena), R. Maruszczak (Piłat), K. Stawicki (arcykapłan), R. Piróg, M. Sobolewski, Ł. Drozdowski, P. Baj, M. Dzido, Ł. Czarnecki (apostołowie), O. Potocka, R. Woźniak, A. Kałek, A. Piróg, M. Sawa, A. Drozdowska, A. Spychała, K.Miszkiewicz, L. Borys, P. Szydłowska (kobiety oskarżające Jezusa), N. Boguszewski, J. Kołodziej, K. Szlezingier (żołnierze), M. Łukowska, O. Kozłowska, K. Krawiec, Z. Krężel,  A. Grudziński (dzieci wspierające Jezusa). Przepiękne pieśni wielkopostne wprowadzające pełen boleści nastrój towarzyszący męce Pańskiej wspaniale wykonali: Joanna Korzeniewicz, Zuzanna Ciszewska i Rafał Maruszczak.

Organizatorzy przedsięwzięcia bardzo dziękują pracownikom Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. A. Osieckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej,  wszystkim rodzicom młodych artystów  za pomoc w przygotowaniu misterium.

Autorzy zdjęć: p. Marta Ciszewska i p. Robert Grudziński.

B. K.