"Jezus zwyciężył, to wykonało się.."

Słowami tej pieśni lipiańska młodzież zakończyła misterium Męki Pańskiej, które zostało przedstawione w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach w Niedzielę Palmową.

Na twarzach licznie przybyłych do świątyni parafian pojawiły się łzy wzruszenia wywołane tematyką Pasji i przekonującą grą młodych aktorów. W tym  niezwykłym  wydarzeniu  udział wzięli: W. Wereśniak (Jezus), Ł. Ciszewski (Szatan), F. Łukowski (Judasz), M. Guz (Żyd), M. Michalski (Piłat), K. Romanowski (Arcykapłan), O. Szmigiel (Maria), W. Binkowska (Weronika), J. Kołodziej, Ł. Drozdowski, P. Zieliński, R. Piróg (Apostołowie), A. Pietrzak, Z. Ciszewska, O. Potocka, A. Piróg (Kobiety), Z. Krężel, A. Spychała, M. Łukowska, A. Drozdowska, P. Szydłowska, L. Borys, M. Żarów (Dzieci), P. Krężel, J. Zieliński (Żołnierze). Misterium przygotowali: ks. R. Żołnierzów, R. Łukowska, B. Kaniewska, J. Krężel, B. Kryśków. Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia dziękujemy: p. I. Drozdowskiej, p. M. Piróg, p. R. Spychała, D. Rakowi i lipiańskim instytucjom: OSP, Piekarni, M-GOK, Bibliotece.