Przywitanie ks. Krzysztofa Żuka - nowego wikariusza w naszej parafii.

Z otwartym sercem przyjmujemy Cię do naszej lipiańskiej wspólnoty, bądź naszym pasterzem w każdej chwili dnia i nocy!

28 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30 proboszcz  parafii pw. WNMP w Lipianach ks. Andrzej Stolarski oficjalnie powitał w progach naszej świątyni nowego wikarego ks. Krzysztofa Żuka, który do tej pory pełnił posługę kapłańską w wielu miejscach, m.in. w parafii św. Kazimierza w Policach, w parafii św. Ottona w Szczecinie, w parafii Narodzenia NMP w Pełczycach, w parafii św. Klary w Dobrej, we wspólnocie rzymsko – katolickiej w Królewcu. Nasz nowy duszpasterz wygłosił podczas eucharystii bardzo pouczające kazanie, które zmusiło nas do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym postępowaniem.

W imieniu parafian serdeczne słowa włączenia nowego wikarego do naszej wspólnoty wypowiedzieli przedstawiciele grup modlitewnych. Do grona lipianian z entuzjazmem zaprosił go burmistrz naszego miasteczka.

My, w imieniu wszystkich parafian, życzymy księdzu Krzysztofowi błogosławieństwa Bożego, a także opieki Mateńki Przenajświętszej. Mamy nadzieję, że będzie mógł on w atmosferze życzliwości i wzajemnego zrozumienia wykonywać swoją posługę kapłańską.

Bożena Kryśków