I Msza Św. ks. proboszcza Roberta Żołnierzów - Runowo Pomorskie

Życzymy Ci, Ks. Robercie, wiele otwartych serc

Ostatni upalny weekend sierpnia minął nam w niezwykły sposób.  Spędziliśmy go z naszym  byłym wikariuszem, a obecnym proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Runowie Pomorskim, ks. Robertem Żołnierzów. Pomagaliśmy  naszemu przewodnikowi duchowemu w przeprowadzce do nowej parafii, w porządkowaniu plebanii i w jej odnawianiu. Robiliśmy to z potrzeby serca. Nie czuliśmy bólu i zmęczenia. Prowadził nas Pan Jezus. Pragnęliśmy, aby ksiądz Robert zamieszkał w godziwych warunkach i czuł się jak najlepiej na nowej plebanii, która teraz stała się jego domem.

W niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 12.30 dziekan Dekanatu Łobeskiego  wprowadził uroczyście ks. Roberta Żołnierzowa do  świątyni w Runowie Pomorskim i przedstawił go nowym parafianom. Przy wtórze pięknych i  urzekających pieśni wykonywanych przez zespół „Muzyczne Emocje” rozpoczęła się bardzo wzruszająca liturgia. Nowy proboszcz  po przywitaniu najbliższej rodziny, parafian z Lipian (którzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość) i wiernych z Runowa, starym zwyczajem wygłosił wspaniałe kazanie, nawiązujące do ewangelii św. Łukasza, mówiące o pokorze i o tym, że każdy kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Po zakończeniu Mszy Świętej nowi wierni serdecznie przywitali  ks. proboszcza bukietem kwiatów i miłym słowem. Ich przewodnik duchowy poprosił o pomoc w ewangelizacji parafii w Runowie. Powiedział, że bez nich słowo Boże nie spadnie na żyzny grunt, nie będzie się rozwijać i nie przyniesie pozytywnych efektów, bowiem najlepszym działaniem jest świadectwo wiernych, którzy na co dzień żywią się Ewangelią i czynnie uczestniczą w eucharystii.

Po Mszy Świętej wszyscy jej uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a rodzina i goście  udali się na poczęstunek, przy którym prowadzono miłe rozmowy, m.in. wspominano katechezy i posługę kapłańską księdza w naszej parafii. Czas nieubłagalnie mijał, więc musieliśmy się pożegnać, by wrócić do Lipian.

Życzymy księdzu Robertowi samych sukcesów w katechizacji nowej parafii, zdrowia i wytrwałości, życzliwości ze strony parafian. Powierzamy Cię, Drogi Nasz Przyjacielu, opiece Mateńki Najświętszej. Niech Cię Pan Bóg Błogosławi!

Bożena Kryśków