Drodzy Parafianie!

Z bólem informujemy, że w nocy z 23 na 24 sierpnia 2016 r. miało miejsce włamanie do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipianach, w wyniku którego sprawcy wyrwali z zabezpieczeń i ukradli tabernakulum wraz z Najświętszym Sakramentem. Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja, która podjęła odpowiednie czynności dochodzeniowo-operacyjne.

Zaistniała kradzież tabernakulum wraz z Najświętszym Sakramentem jest bardzo poważnym świętokradztwem, dlatego Ksiądz Arcybiskup Metropolita poleca odprawić w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipianach nowennę przebłagalną za ten grzech, połączoną w Roku Miłosierdzia, z modlitwą o Miłosierdzie Boże dla sprawców, w dniach od 24 sierpnia do 1 września br.

W wymiarze diecezjalnym, nowenna przebłagalna oraz modlitwa o Miłosierdzie Boże dla sprawców, będzie miała miejsce w dniach od 2 do 10 września br.

In Christo

ks. Sławomir Zyga