Święcenia Kapłańskie ks. Pawła Kuchnickiego 11.06.2016

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” (Mt. 4. 19.)

Te słowa usłyszało  na  swej życiowej drodze sześciu diakonów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, którzy  11 czerwca 2016 r. podczas Mszy Św. w Bazylice pw. św. Jakuba  z rąk  ks. arcybiskupa  Andrzeja Dzięgi, metropolity  szczecińsko – kamieńskiego  przyjęli święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera.  Przedstawiciele naszej parafii byli świadkami tego wspaniałego wydarzenia. Nasze serca się ogromnie radowały i rozpierała nas duma, ponieważ jednym z tych młodych świeżo wyświęconych duszpasterzy był Paweł Kuchnicki, który wyrósł w naszej parafialnej  wspólnocie. Uroczysta msza dostarczyła nam niemało wzruszeń. Po uczcie duchowej czekała nas miła niespodzianka. Nasz młody prezbiter zaprosił nas na pyszny obiad, który spożyliśmy w miłej atmosferze.

Młodym, wyświęconym 11 czerwca 2016 r. księżom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, oddanych wiernych, wytrwałości, cierpliwości i zdrowia podczas niełatwej posługi kapłańskiej.

Bożena Kryśków