BOŻE CIAŁO 2016-05-26

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

„Czy  serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?”  (Uczniowie z Emaus, Łk.24.32.)

Ks. A Stolarski w kazaniu  podczas uroczystej mszy, która odbyła się 26 maja,  w święto  Bożego Ciała w kościele pw. WNMP w Lipianach prosił wszystkich wiernych o szczególną modlitwę,  intymną rozmową z Jezusem w trakcie  procesji ulicami naszego miasteczka. Pragnął, by podczas tej niezwykłej uroczystości, jaką jest  Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej,  nikt z nas nie przeoczył przechadzającego się wśród nas Jezusa, który wyciąga do nas rękę i pragnie nam towarzyszyć w każdej chwili naszego życia.

Święto Bożego Ciała w parafii pw. WNMP w Lipianach miało niezwykłą oprawę, ponieważ towarzyszyły mu także obchody pierwszej rocznicy komunii świętej. Dzieci w białych szatach i ich rodzice głosili Słowo Boże. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem sypały kwiatki, chłopcy dzielnie  nieśli różaniec. Nie zabrakło także służby liturgicznej i grup modlitewnych skupionych wokół lipiańskiej parafii. Przechadzając się ulicami naszej małej miejscowości, daliśmy świadectwo swojej wiary. W tych trudnych czasach taka postawa jest bardzo potrzebna wszystkim zagubionym owcom.

Liczni uczestnicy procesji  byli  pod wrażeniem przepięknych, różnobarwnie ukwieconych, tematycznie związanych z rokiem miłosierdzia ołtarzy przygotowanych przez  parafianki i parafian.

Na zakończenie uroczystości osobom zaangażowanym w to święto ks. proboszcz A. Stolarski wyraził serdeczne Bóg zapłać, a dzieci poczęstował słodkościami. Po symbolicznym podzieleniu się chlebem parafianie rozeszli się do swoich domów, by dalej świętować w rodzinnym gronie.

A na pytanie postawione przez uczniów z Emaus musimy sobie odpowiedzieć sami w skrytości serca.

Życzymy wszystkim, aby zawsze podczas spotkania z naszym Panem serca pałały nam radością!

Bożena Kryśków