ARCHIDIECEZJALNE DNI MŁODYCH Barlinek 1-3 maj 2016

Miło szaleć upojeni miłością Ducha Świętego…”

Od 1 do 3 maja 2016 r. w Barlinku trwały Archidiecezjalne Dni Młodych. Nie mogły się one obejść bez młodzieży z Lipian. 13 osób pod opieką ks. Roberta Żołnierzów, Bożeny Kryśków, Jolanty Krężel i Izabeli Sobolewskiej wyruszyło do stolicy Pojezierza Barlineckiego na spotkanie młodzieży katolickiej. Zaopatrzeni  w karimaty i śpiwory, odziani w zbroję św. Michała i z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy. Pogoda nam dopisała. Ojciec Niebiański zadbał, by młodzi ludzie z całej diecezji i zaproszeni goście świetnie się bawili. Przez trzy dni trwała uczta zarówno dla ducha, jaki i dla ciała. W przerwie między Mszą św., Jutrznią, Wieczorami Chwały i Uwielbienia odbywał się interesujące warsztaty tematyczne, występy i odważnie głoszone świadectwa nawrócenia członków młodzieżowych zespołów „Som Gorsi” i „Wyrwani z Niewoli” . Spotkaliśmy się także z Patrycją Hurlak - autorką książki pt. „Nawrócona  wiedźma”.  Uczestniczyliśmy w patriotycznym marszu biało – czerwonym ulicami Barlinka. Młodzieży towarzyszyli księża pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Andrzej Dzięgi. Duchowni koncelebrowali codzienne Msze Święte w kościele Niepokalanego Serca NMP. Przeżytych chwil nie da się zapomnieć. Teraz, nucąc melodię belgijki (ludowego tańca, który skradł serca uczestników ADM), czekamy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Bożena Kryśków