Imieniny ks ROBERTA

„Kiedy rano dziś wstaliśmy, głos skowronka usłyszeliśmy, wyśpiewywał nam nowiny, że dziś księdza Roberta imieniny!”

W niedzielę 17 kwietnia  nasz wikary ks. Robert Żołnierzów  obchodził imieniny. W związku z tym w kościele pw. WNMP w Lipianach o godzinie 10.00 odbyła się w Jego intencji i w intencji lipiańskiej parafianki Pani Leontyny Daniel z okazji 90. rocznicy urodzin,  Msza Święta koncelebrowana  przez samego Jubilata i przez ks. proboszcza A. Stolarskiego.  Po uroczystej liturgii dzieci z parafialnej scholki, którą ksiądz wikary prowadzi, złożyły swojemu duchowemu przewodnikowi serdeczne życzenia tymi słowami:

Kiedy rano dziś wstaliśmy,

Głos skowronka usłyszeliśmy,

Wyśpiewywał nam nowiny,

Że dziś księdza Roberta imieniny!

Umyliśmy szybko buzie

I wzięliśmy piękne  róże,

Pobiegliśmy do kościółka,

W drzwiach witała nas jaskółka,

Ćwierkoliła skoczne pienia,

Układając te życzenia:

Niech ksiądz żyje  lata długie,

Cieszy się zdrowiem na  Bożą chlubę!

Niech zawsze dzieli się z nami swym talentem,

Od Boga danym  bezcennym diamentem!

Niech świeci  jasno jak  latarnia,

która swym ciepłym blaskiem wszystkich  ogarnia!

A  podczas burz i naporu złych mocy,

Udziela zbłąkanym owieczkom miłosierdzia i  pomocy!

Tego wszystkiego Księdzu życzymy,

I  przed oblicze Maryi  modlitwę zanosimy,

By zawsze się naszym pasterzem  opiekowała,

I u swojego Syna łaski mu wyjednywała.

Także dorośli  w imieniu grup modlitewnych i lipiańskich parafian  pogratulowali solenizantowi.

Życzymy również dużo  zdrowia i błogosławieństwa Bożego  na każdą chwilę dnia  Drogiej Jubilatce - Pani Leontynie Daniel, która co dzień daje żywe  świadectwo swojej niezłomnej  wiary  innym  parafianom  poprzez  obecność na każdej porannej Mszy Świętej! Bierzmy z Niej przykład!

Bożena Kryśków