Na tropie „Pasji”

Tuż po swoim występie w Niedzielę Palmową młodzi aktorzy z Lipian (A. Szmidt, A. Śnieć, W. Binkowska, O. Sobieraj, A. Tomczak, A. Drozdowska, I. Sulżyc, Ł. Drozdowski, M. Kaniewski, J. Głownia, W. Wereśniak, Ł. Ciszewski) wraz z opiekunami (A. Binkowską, I. Drozdowską, B. Kryśków, ks. R. Żołnierzów) udali się do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, by uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez kleryków. Bardzo serdecznie przywitali nas kandydaci na księży z parafii lipiańskiej - M. Wróblewski i P. Kuchnicki.

Oprowadzili nas po wspaniałym gmachu swojej uczelni, pokazując najciekawsze miejsca i opowiadając o ich historii. Następnie w miejscowym kościele, jako widzowie, uczestniczyliśmy w „Pasji”. Występowali w niej także klerycy z Lipian. Bardzo nam się podobało to misterium, ponieważ przeżyliśmy wiele wrażeń. Na zakończenie wysłuchaliśmy ciepłych słów, wygłoszonych przez Abp. Andrzeja Dzięgę, na temat widowiska i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Otrzymaliśmy od Ojca naszej diecezji błogosławieństwo na Wielki Tydzień i świąteczny czas. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Markowi Polaszczykowi za zaspnsorowanie wyjazdu.