Dziś wielkie święto w naszej parafii

Szczęść Boże w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii!

Dziś wielkie święto w Lipianach,

Gromadzą się starsi i młodzi,

Bo  oto nowy proboszcz,

Przekracza kościoła progi!

Witamy Go sercem gorącym,

Oddając klucz do  świątyni,

Niechaj z miłością Bożą,

Niełatwą powinność swą czyni,

I niechaj  świeci przykładem,

By patrząc na Jego zasługi,

Budziły się nasze dusze

Do miłej dla Boga posługi!

Tymi słowami podczas ceremonii liturgicznego wprowadzenia  na schodach świątyni wierni powitali  nowego proboszcza parafii pw. WNMP w Lipianach ks. kanonika Andrzeja Stolarskiego. W imieniu ks. Arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego  Andrzeja Dzięgi do naszej wspólnoty parafialnej kapłana uroczyście wprowadził  ks. dziekan kanonik mgr Jerzy Tobiasz. Nowo mianowany proboszcz przy udziale ks. seniora Franciszka Szydłowskiego i ks. wikarego Robert Żołnierzów koncelebrował niedzielną Mszę Świętą o godz. 11.30. Wygłosił pouczającą homilię i złożył  wyznanie wiary i uroczystą przysięgę wiernego wypełniana powierzonego mu urzędu. Pod koniec liturgii parafianie serdecznie przyjęli nowego duszpasterza, składając na jego ręce wiązanki kwiatów i kierując pełne wsparcia słowa. Ksiądz kanonik Andrzej Stolarski  podziękował swoim dawnym i obecnym parafianom i poprosił  o modlitwę, która doda mu sił i pomoże w podołaniu  nowym niełatwym obowiązkom.

Bożena Kryśków