„Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę, Ty tylko mnie poprowadź, Panie mój…”

Młodzi ludzie, a już mistrzowie! W Niedzielę Palmową, 13.04.2014 r. w Lipianach, w kościele parafialnym młodzież Zespołu Szkół i służba liturgiczna pod kierunkiem opiekunów (G. Tomczak, R. Drozdowskiej B. Kaniewskiej. B. Kryśków, ks. R. Żołnierzów) przedstawiła misterium osnute na motywach Męki Pańskiej. Swą wspaniałą grą młodzi artyści wywołali niezwykłe przeżycia wśród licznie przybyłych mieszkańców naszego miasteczka.

Na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia, a to najwspanialsza nagroda dla twórców spektaklu. Trudno przelać na kartę papieru niezapomnianą atmosferę, jaką stworzyli: W. Wereśniak (Jezus), I. Sulżyc (szatan), A. Szmidt (Maria); W. Binkowska, A. Pietrzak. O. Sobieraj ( panny przygotowujące wieczerzę), D. Rutkowski (gospodarz); Ł. Ciszewski (Piłat), J. Głownia (arcykapłan), M Sidor (oskarżyciel); N. Boguszewski, F Łukowski, J.Sobania, Ł. Drozdowski (apostołowie), M. Sawa, A. Drozdowska, A. Śnieć, A. Tomczak, W. Bednarz (postaci towarzyszące Jezusowi podczas drogi krzyżowej); B. Szondelmajer, M. Kaniewski (żołnierze); Ż. Woroniec (postać z XXIw.). Pieśni wielkopostne w mistrzowskim wykonaniu M. Malanowskiej (wokal) i ks. R. Żołnierzów (akompaniament na gitarze i wokal) w pełni ukazały tragizm ostatniej drogi Jezusa i rozpacz jego najbliższych.

Organizatorzy przedsięwzięcia bardzo dziękują pracownikom Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury (A. Chromemu), Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej (M. Dębecka, J. Kowalczyk), uczniowi ZS - D. Rakowi, nauczycielom ZS w Lipianach (J. Sulżyc, J. Krężel), D. Szopie (naszemu organiście), J. Kuchnickiemu (kościelnemu), A. Kowalskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej (Z. Ziajce) za pomoc w przygotowaniu misterium.