„Dziękujemy Ci za duchowe przewodnictwo i uśmiech, który otwiera wiele serc !”

28 lutego pożegnaliśmy naszego Proboszcz, Księdza Kanonika dr. Franciszka Szydłowskiego, odchodzącego z dniem 01 marca 2016 r. na zasłużoną emeryturę. Wzruszającej ceremonii, która odbyła się podczas mszy o godz. 11.30, towarzyszyli liczni parafianie. Najmłodsi jako pierwsi podziękowali księdzu za duchowe wsparcie i wspólnie spędzone chwile, życząc mu dużo szczęścia, spełnienia marzeń i błogosławieństwa Bożego na każdą chwilę dalszego życia. Do życzeń i podziękowań, składając kwiaty i drobne upominki na ręce proboszcza, dołączyli się: ministranci, członkowie grup modlitewnych, chóru parafialnego, burmistrz Lipian i wicestarosta Pyrzyc, dyrektor lipiańskiego przedszkola oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”. W niejednym oku można było dostrzec łzy wzruszenia. Dobrze, że proboszcz senior zostanie jako rezydent w naszej parafii. Będzie służył pomocą i wsparciem nowemu duszpasterzowi, który poprowadzi naszą wspólnotę.

Bożena Kryśków