Peregrynacja Krzyża i Ikony - symboli Światowych Dni Młodzieży

Krzyż_ŚDM

(fot. źródło:www.szczecin.kuria.pl)

Drodzy Parafianie!

W związku z tym, że w piątek 19 lutego czeka nas niezwykłe spotkanie z Symbolami Światowych Dni Młodych - z Krzyżem poświęconym w 1984 r. przez św. Jana Pawła II i Rzymską Ikoną Matki Bożej – mamy ogromną prośbę, abyście Państwo aktywnie zaangażowali się w to wydarzenie.

Musimy z oddaniem poświęcić Jezusowi to piątkowe popołudnie od godziny 13:00 do 20:00. Przyjmując z radością Krzyż i Ikonę, otwierając na oścież drzwi naszej lipiańskiej świątyni, okażemy swoją miłość Jezusowi, Najświętszej Mateńce i św. Janowi Pawłowi II. Naszego wielkiego świętego nie ma fizycznie wśród nas, ale obecny jest duchem. W tym dniu będzie nawiedzał naszą parafię ze szczególną troską. Towarzyszyć mu będzie Jego ukochana Matka, z którą nigdy się nie rozstawał, i której powierzył siebie w całości. Będziemy mieli okazję ofiarować Im nasze zmartwienia i troski w sposób szczególny. Nie zrobimy tego, gdy nie będzie nas w świątyni, a więc już dziś zarezerwujmy sobie czas na spotkanie z Jezusem, Mateńką Najświętszą, św. Janem Pawłem II.

Mszę Świętą o godz. 17:00  celebrować będzie ks. Abp Andrzej Dzięga. Dajmy świadectwo naszej wiary, pokażmy, że jesteśmy jednym ciałem, oddaną Bogu wspólnotą. Zadbajmy, aby w naszej świątyni nie zabrakło dzieci i młodzieży. Krzyż ŚDM to też nić łącząca tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w ŚDM i nie spotkają się osobiście z papieżem Franciszkiem. On zaniesie nasze prośby do stóp Ojca Świętego. Taka okazja się może już nie zdarzyć.

Osoby, które aktywnie chcą się włączyć w to piękne, ale też i wymagające przedsięwzięcie, prosimy o przyjście dzisiaj  (07.02) na godzinę 15:00 do świątyni. Każda para rąk się przyda. Liczymy na Państwa obecność.

Dokładny program uroczystości przedstawimy na stronie parafii i podamy w najbliższą niedzielę (14.02).