XXIII Dzień Papieski w naszej Parafii

15 października 2023 r. w Kościele w Polsce obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski, którego motywem przewodnim była „Cywilizacja życia” w ujęciu Papieża Jana Pawła II. W związku z obchodami papieskimi, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony świętemu Papieżowi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipianach przedstawili sylwetkę św. Jana Pawła II i jego pielgrzymki. W montażu ukazane zostały podróże naszego papieża po wszystkich zamieszkałych kontynentach naszego globu oraz przesłanie, jakie św. Jan Paweł II chciał przekazać całemu Kościołowi. Nie mogło również zabraknąć twórczości literackiej Karola Wojtyły - dzieci recytowały fragment wiersza pt. “Pieśń o Bogu ukrytym”. W przedstawieniu rys historyczny ubogacony został odpowiednimi pieśniami religijnymi ukazującymi, jak wielką rolę odegrał nasz Papież w historii Kościoła na całym świecie.

Montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany w Lipianach po Mszach świętych o godz. 9:30 i 11:00 oraz w Skrzynce o godz. 12:30. Po każdym występie nasi młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W oczach wielu osób zakręciła się łza wzruszenia.

Galeria zdjęć