XXII Dzień Papieski w naszej Parafii

16 października 2022 r. obchodziliśmy w Kościele w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. W związku z obchodami upamiętniającymi naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach i w kaplicy w Skrzynce odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony Polskiemu Papieżowi.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipianach biorący udział w przedstawieniu oddali hołd św. Janowi Pawłowi II, przybliżając jego nauczanie zawarte w encyklice z 1993 r.  pt. „Veritatis Splendor”. W montażu troje uczniów wcieliło się w role Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała by w sposób obrazowy przedstawić nauczanie św. Jana Pawła II na temat miłości, wolności i prawdy.
Gratulując dzieciom i jednocześnie dziękując organizatorom, oczekujemy z niecierpliwością na kolejne występy naszych uczniów, którzy biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez scholę działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach.

Galeria zdjęć