Średniowieczne początki Kościoła Parafialnego w Lipianach

Projekt zrealizowany przez Parafię pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez przeprowadzenie badań architektoniczno-archeologicznych i zobrazowanie pierwotnego wyglądu krypty w publikacji finalizującej  wyniki  badań " w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Publikacja pn.: ,,Średniowieczne początki Kościoła Parafialnego w Lipianach” opracowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020. Historia naszych Lipian skupiona jest jak w soczewce poprzez powyższy projekt. Odzwierciedla pierwociny miasta, powstałego na chrześcijańskich korzeniach lipiańskiej świątyni.

ks. kan. Andrzej Stolarski
Proboszcz parafii pw. WNMP w Lipianach