IX Biesiada Odpustowa "Przy hali" 2020

Po uczcie duchowej jaką była Msza Święta Odpustowa przyszedł czas na wspólne biesiadowanie na zielonej trawie przed halą widowiskowo-sportową przy ul. Kopernika, podczas którego, ze względu na epidemię COVID-19, niezbędne było zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, o których informowali organizatorzy.

Otwarcia Biesiady dokonał Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski, który  wspomniał o innych ważnych dla nas wydarzeniach - świętowaniu 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 20-leciu partnerstwa z niemiecką Gminą Witzendorf. W Biesiadzie uczestniczyła także pani Ewa Gąsiorowska-Nawój - Starosta Powiatu Pyrzyckiego, która życzyła wszystkim uczestnikom dobrej i bezpiecznej zabawy.

Na uczestników Biesiady czekały liczne atrakcje - występy zespołów: Tu Lipiany, VOX in Corde oraz Demolka działających w MGOK Lipiany, zespołu niemaGOtu z Krakowa oraz zespołu Sonata z Mostkowa.  Były też atrakcje dla dzieci w postaci zjeżdżalni czy zabawy z animatorem. Można było skorzystać z kawiarenki, grilla, nabyć oferowane  na kiermaszu wyroby i książki oraz wylicytować zaoferowane usługi lub przedmioty.  Na zakończenie Biesiady mogliśmy posłuchać współczesnej muzyki w wykonaniu zespołu Backstage.

Organizatorami Biesiady byli: Parafia Lipiany, Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Zaczynaj, Gmina Lipiany oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach. Patronat medialny sprawowało Radio Plus Lipiany. Im oraz wielu ludziom dobrej woli, którzy poświęcili swój czas na zorganizowanie i czuwanie nad przebiegiem tej uroczystości, zawdzięczamy, iż pomimo szczególnych środków bezpieczeństwa spowodowanych względami epidemiologicznymi, mogliśmy miło i rodzinnie spędzić ten świąteczny dzień.

Ewa Denisewicz