Msza Święta Odpustowa 2020

15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwane też Świętem Matki Boskiej Zielnej  - to szczególny dzień dla naszej parafii, gdyż patronuje jej właśnie Wniebowzięta Maryja.

W tym dniu gościliśmy pochodzącego z Lipian Ks. Prałata Andrzeja Pastuszaka, który wspólnie z naszym Proboszczem kanonikiem Andrzejem Stolarskim oraz Ks. dr Marcinem Szczodrym odprawił uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą uroczystości odpustowe.

Witając przybyłych kapłanów, Ks. Proboszcz Andrzej Stolarski zwrócił szczególną uwagę na jubileusz 35-lecia posługi kapłańskiej  Ks. Prałata Andrzeja Pastuszaka.

Ks. Prałat rozpoczynając Mszę Świętą nawiązał do początków Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz historycznej bitwy warszawskiej, której setną rocznicę obchodzimy w tym roku.

W skierowanych do obecnych w świątyni słowach Ks. dr Marcin Szczodry mówił o Wniebowstąpieniu Maryi i znaczeniu tego wydarzenia dla nas współcześnie żyjących. Wspomniał o tradycji pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani i obecności Maryi w naszym życiu.

Na zakończenie Mszy Świętej przedstawiciele Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci, Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj” oraz rówieśników ze szkolnej ławy Ks. Prałata złożyli jubilatowi serdeczne życzenia z okazji 35. rocznicy kapłaństwa.

Ewa Denisewicz