Z WIZYTĄ W BATOWIE

„By w serduchach wszystkich ludzi,

Takie nasze jest życzenie,

W całym roku i nie tylko

Było Boże Narodzenie!”

Z takim przesłaniem na zaproszenie księdza proboszcza Krzysztofa Żuka nasza scholka i dorośli z  lipiańskiej wspólnoty parafialnej wyruszyli 26 stycznia z jasełkami na „podbój Batowa”.

Swój pobyt w tym pełnym uroku miejscu  rozpoczęliśmy od wystawienia misterium  bożonarodzeniowego w  Zakładzie Opiekuńczo - Pielęgnacyjnym „Pałac Batowo”. Przeżyliśmy  tu niezapomniane chwile. Nasze serca rozpierała duma, kiedy seniorzy z radością reagowali na wesołe, pełne humoru dialogi i głośno bili brawo, przerywając aktorom występ. Jasełka bardzo się spodobały. Kuracjusze  z uśmiechem na twarzy, ale i ze łzami wzruszenia dziękowali nam za wspaniały występ. Słowom wdzięczności nie było końca. Dla nas także był to niezwykły czas. Nigdy jeszcze podczas  występu nie czuliśmy tak pełnej miłości i wdzięczności atmosfery, która dodawała nam skrzydeł. Dla takich chwil warto żyć! Obiecaliśmy jeszcze nieraz zawitać w te gościnne progi. Podobnie miły nastrój panował podczas naszego pobytu w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Batowie. Piękna stajenka, żłóbek przygotowany przez księdza proboszcza, licznie przybyli parafianie - wszystko to stworzyło niezapomniany klimat i niezwykłą scenerię towarzyszącą misterium, podczas którego widzowie także wspaniale się bawili. Między wszystkimi osobami znajdującymi się w tej małej, ale pełnej życia świątyni zawiązała się przyjazna nić. Wspólnie śpiewane kolędy rozbrzmiewały tak donośnie, że zapewne było je słychać w okolicznych domach, lasach, a może i w Lipianach, bo przecież wtórował nam ksiądz Krzysztof. Po udanym występie, zakończonym słodkim poczęstunkiem, przyszedł czas na zasłużony wypoczynek przy ognisku. Zabawa była przednia. Upiekliśmy kiełbaski i schrupaliśmy je ze smakiem w gościnnej świetlicy, której progi udostępniła nam p. Natalia Cieślak.

Była to bardzo udana niedziela. Wszyscy stwierdziliśmy, że warto czasem poświęcić swój wolny czas, by dać radość innym.

W radosnym nastroju  aktorzy i organizatorzy misterium:

Kinga Maciejak, Marlena Orman, Martyna Łukowska, Oliwia Kozłowska, Hania Boguszewska, Ania Spychała, Adaś Grudziński, Natalia Szczęśniak, Aneta Kuczyńska, Hania Malanowska, Paweł Zieliński,  Łukasz Drozdowski,  Alicja Drozdowska, Alicja Piróg, Jakub Orman, Filip Łukowski,  Michał Sobolewski, Dawid Pytel, Rafał Maruszczak, Izabella Sobolewska, Dorota Socha, Renata Łukowska, Aneta Binkowska, Iwona Drozdowska, Dorota Grudzińska, Robert Łukowski, Sebastian Drozdowski, Paweł Binkowski, Tomasz Cichocki,  Jolanta Krężel, Beata Maciejak, Renata Gawin, Bożena Kryśków

Zdjęcia: Beata Maciejak, Anna Borys