Rok Wiary

W czwartek, 11 października br., w duchowej jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i całym Kościołem będziemy przeżywać uroczystość otwarcia Roku Wiary, który zakończy się w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 r. Rok Wiary rozpoczniemy w dwudziestą rocznicę opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego i w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II.

Cel Roku Wiary jest niezwykle ważny: „Zwłaszcza w tym Roku każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej, i zastanowić się nad samym aktem wiary” (Benedykt XVI, Porta Fidei, p. 9). „Rok ten będzie okazją sprzyjającą temu, by wszyscy wierni głębiej zrozumieli, że fundamentem wiary chrześcijańskiej jest «spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, a tym samym decydujące ukierunkowanie» (….) wiara jest darem, który trzeba na nowo odkryć, pielęgnować i dawać o nim świadectwo, ażeby Pan «sprawił, że każdy z nas doświadczy z radością, jak pięknie jest być chrześcijaninem»” (Kongregacja Nauki Wiary, Nota zawierająca wskazania duszpasterskie na Rok Wiary, Wprowadzenie).

W czwartek, 11 października br., w każdym kościele parafialnym będzie miała miejsce uroczysta liturgia z okazji otwarcia Roku Wiary, w czasie której będzie odczytane Słowo Pasterskie Księdza Arcybiskupa Metropolity. Na Archidiecezjalne Otwarcie Roku Wiary zapraszamy do Pyrzyc, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się uroczysta Msza Święta z nieszporami pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 18.00.