Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2017 A.D.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2017 A.D.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek 25.07 święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa,

w środę 26.07 wspomnienie Św. Joachima i Anny – Rodziców NMP,

w sobotę 29.07.wspomnienie Św. Marty

2. We wtorek 25.07 z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po porannej i wieczornej Mszy Św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów.

3. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych na 18.00.

4. Spowiedź Święta w okresie wakacyjnym w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

5. W miniony piątek 21.07 na skwerze przykościelnym została ustawionafigura Św. Jana Pawła II. Składamy serdeczne podziękowanieartyście rzeźbiarzowi p. Bogusławowi Migielowiza jej wykonanie i ofiarowanie naszej Parafii, Dyrektorowi i Pracownikom Domu Kultury za zorganizowanie tego przedsięwzięciai pracę przy instalacji figury oraz panom: Tomaszowi Krężlowi, Pawłowi Ciszewskiemu, Tomaszowi Piotrowskiemu, Zbigniewowi Malickiemu, Józefowi Kuchnickiemu i wszystkim innym zaangażowanym w pracę przy wykonaniu postumentu i zainstalowaniu figury. Jej uroczyste poświęcenie nastąpi 15.08 w czasie uroczystości odpustowych.

6. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 21 -23 września b.r. Pielgrzymi ponadto nawiedzą: Centrum Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Św. Brata Alberta ECCE HOMO w Krakowie, Sanktuarium NMP Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium NMP Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Klasztor OO. Benedyktynów w Tyńcu. Koszt pielgrzymki wynosi 400 PLN. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, noclegi, jedna obiadokolacja, dwa śniadania, ubezpieczenie. Pierwszą ratę należy wpłacić do połowy sierpnia, a drugą do połowy września.

7. Przypominamy, że w tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa, a wypoczywającym udanego odpoczynku.

                                                                                                               Ks. Krzysztof Żuk

                                                                                                                 WIKARIUSZ