Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2017 A.D.

Niedziela Palmowa – 09.04.2017 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łaski obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcamy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Po Mszy Św. o 9.30 dzieci i młodzież wystawią w naszym kościele Pasję – przedstawienie o Męce Pana Jezusa.

Dziś Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Za wsparcie tego celu - Serdecznie Dziękujemy.

Na Gorzkie Żale zapraszamy o 17.15. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy chrzcielnicy wystawiona jest również skarbona, do której można złożyć ofiary na ten cel.

3. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi będzie od poniedziałku do środy od 7.00 w czasie porannej Mszy Św. i od 17.30 oraz w trakcie wieczornej Mszy Św.

4. Doroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta przeżyjemy w Wielką Środę 12.04 po wieczornej Mszy Św.na rozpoczęcie Triduum Paschalnego.

5. W Wielki Czwartek o 18.00 na Mszy Wieczerzy Pańskiej przeżyjemy ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, tj. ołtarza adoracji, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa w pałacu arcykapłańskim. Adoracja w Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00, a w Wielki Piątek od 9.00.

Czuwać przed Najświętszym Sakramentem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą kolejno, co godzinę Róże Różańcowe i Grupy Duszpasterskie. Plan czuwania wywieszony jest w gablocie. Parafian nieprzynależących do grup duszpasterskich prosimy o poświęcenie czasu na adorację w dogodnej dla nich porze dnia.

6. W Wielki Piątek liturgię rozpoczniemy o 18.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do 22.00. Na zakończenie adoracji o 21.30 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żalów.

W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy na zakończenie liturgii wielkopiątkowej przy Grobie Chrystusa.

7. W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje sakramentów św. na znak, że Chrystus spoczywa w Grobie. Wyjątek Kościół czyni tylko dla sakramentu pokuty. Wielka Sobota jest dniem ciszy, zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim. Adoracja przy grobie Chrystusa rozpocznie się od 9.00 a zakończy w momencie rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół odbywać się będzie w kościele od 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Do koszy przy ołtarzach Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej będziemy mogli złożyć produkty dla potrzebujących. Poświęcenie pokarmów na wioskach przy przydrożnych krzyżach będzie miało miejsce w Mironowie o 10.00, w Osetnej o 10.20, w Skrzynce o 10.40, w Miedzyniu o 11.00, w Żarnowie o 11.20, w Prądniku o 11.40. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny odmawiać będziemy przed każdym poświęceniem pokarmów.

8. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 21.00. Wigilia Paschalna nie jest liturgią Wielkiej Soboty, lecz centralną, najważniejszą liturgią Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsza Msza Św. w całym roku liturgicznym. W czasie jej trwania Kościół stopniowo odsłania nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną ogłosimy światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Na tę liturgię przynosimy świece.

9. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania sprawowane będą wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o 8.00. w Niedzielę Wielkanocną.

10. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

11. W Wielki Czwartek i we wtorek po świętach biuro parafialne będzie nieczynne.

12. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                                         

                                                                                             Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                         PROBOSZCZ