Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2016 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Dzisiaj swoją pierwszą Mszę Świętą prymicyjną o godz.11:30 w naszym kościele odprawi(ł) pochodzący z naszej parafii ks. prymicjant Paweł Kuchnicki. Wczoraj przyjął sakrament kapłaństwa z rąk JE Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Nowemu kapłanowi życzymy obfitości Bożych łask, mocy, towarzyszenia i prowadzenia Ducha Św. oraz opieki Matki Bożej na całe życie w kapłaństwie Chrystusowym!

3. W czwartek 16.06 o godz.17:00 JE Ks. Bp Henryk Wejman na Mszy św. w naszym kościele udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Uroczystość ta będzie połączona ze srebrnym jubileuszem 25-lecia kapłaństwa naszego ks. proboszcza Andrzeja. W poniedziałek na Mszę św., nabożeństwo i próbę zapraszamy wszystkich kandydatów. We wtorek rodzice wraz z kandydatami po Mszy wieczornej przygotują i posprzątają kościół na tę uroczystość. W środę o godz.17:00 obowiązkowa spowiedź kandydatów, świadków i ich rodziców. A po Mszy wieczornej i nabożeństwie ostatnia próba generalna wraz ze świadkami! Obecność obowiązkowa!

W tym dniu z racji tych uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne!

4. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz.18:30 po Mszy św., a w niedzielę o godz.17:30!

5. W tym tygodniu patronują nam: 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych; 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau; 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek; 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

6. W dniach od 22 - 24 września, w weekend, jak co roku odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Pola Lednickie, docelowo Częstochowę! Informacje i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.

7. Dzisiejsza zbiórka po Mszy św. przeznaczona jest na remont kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za hojność i zrozumienie. Życzymy błogosławionego tygodnia.

8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.