Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2016 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele
w Polsce Tydzień Biblijny.

Dzisiejsza zbiórka przeznaczona jest na remont naszego kościoła!

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać sięw Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz.18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A o godz.17:00 zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne rodziców i uczestników Archidiecezjalnych Dni Młodych w Barlinku, które odbędą się od 1 – 3 maja!

4. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocna, nazwana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 53 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania!

5.Drodzy Parafianie!

Przystępujemy do drugiego etapu nagłośnienia Naszej Świątyni. Otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę od firmy RDUCH, na której sprzęcie już pracuje nagłośnienie w Naszym Kościele, na zakup nowych zestawów głośnikowych w ilości 15 sztuk za kwotę łączną 9 tysięcy zł. Dzieląc kwotę na 15 zestawów głośnikowych, otrzymujemy cenę jednego, która wynosi 600 zł. Oferta ta obowiązuje przez 30 dni od dnia 07.04.2016. Mając powyższe na względzie, prosimy wszystkich Parafian o wsparcie. Datki można gromadzić w różnych formach, np: rodzinny zakup zestawu, zakup przez Parafian mieszkających przy jednej ulicy, zakup przez pracowników firmy lub samą firmę, zakup indywidualny, zakup przez wspólnoty mieszkaniowe, zakup przez grupy modlitewne, itd. …

Instalacja nowych głośników wespół z nowoczesnymi mikrofonami i wzmacniaczem wpłynie na poprawę i bardzo dobrą jakości odbioru słowa Bożego w naszej świątyni.

Do tej pory, w ciągu trzech dni, udało nam się zgromadzić, dzięki zaangażowaniu i dobroci naszych Parafian, kwotę potrzebną do zakupu 4 zestawów. Fundatorami zestawów są: ks. Proboszcz - 1 zestaw, mieszkańcy osiedla Makuszyńskiego – 1 zestaw, rodzina Kryśków, Majda, Rola – 1 zestaw, pan kościelny i pozostała kwota ze składki na kwiaty - 1 zestaw. Jednocześnie informujemy, że w chwili obecnej Parafianie z ulic Sikorskiego, Barlineckiej i osiedla Bema, są w trakcie zbiórki datków na zakup zestawów, aby jak najszybciej dołączyć do fundatorów.

W związku z powyższym prosimy Parafian o organizowanie się w celu uzbierania datków na pozostałe 11 zestawów głośnikowych. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących realizowanego zadania udziela Wiesław Potocki. Za życzliwość i wyrozumiałość serdeczne Bóg zapłać.

6. Od 01 do 14.07.2016 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji – do Lourdes i Hiszpanii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza!

7. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ks. Kanonik  Andrzej Stolarski

.