OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 09.06.2024 r.

X Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 11.06. – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
    - w czwartek 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
    - w piątek 14.06. – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
    Już dziś serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w działalność Stowarzyszenia. Osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi Stowarzyszenia „Zaczynaj” zapraszamy bezpośrednio do p. Prezes Bożeny Kryśków.

2. Trwa proces malowania i renowacji witraży, który przebiega w zaplanowanym tempie. W najbliższych planach mamy także wymianę betonowych chodników wokół kościoła na kostkę granitową. Jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy. Inwestycja ta będzie finansowana ze środków własnych parafii i z comiesięcznych zbiórek Stowarzyszenia „Zaczynaj”.
  3. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią.
  4. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Leokadia Pawlik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…