OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 05.05.2024 r.

VI Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 06.05 – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
    - w środę 08.05. – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dziś dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:45. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w ramach nabożeństw majowych.
  1. W przyszłą niedzielę 12.05. na Mszy Św. o 11:00 przeżyjemy Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci z klas trzecich z naszej Parafii. (W związku z tym niedzielna Msza św. w Skrzynce w następnym tygodniu będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 13:00.)
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie na godz. 17:45 oprócz dzisiejszej niedzieli. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.
  1. Fundacja im. Witolda Pileckiego oraz Biblioteka w Lipianach zapraszają na pokaz filmu: „Kryptonim Klasztor. Dopaść Pileckiego” o ostatnich latach życia Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz na spotkanie po projekcji z red. Tadeuszem Płużańskim, historykiem, publicystą, dziennikarzem, współautorem filmu. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11.05. o godz. 13:00 w Bibliotece. Wstęp wolny!
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.