OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.06.2023 r.

X Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
    - w środę 14.06. – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    - w piątek 16.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    - w sobotę 17.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  1. W dzisiejszą niedzielę Mszę św. o godz. 11:00 zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie której odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. Dodatkowego nabożeństwa o 17:45 dzisiaj nie będzie.
  1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w nawie głównej. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia w naszej Parafii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała: w sposób szczególny ofiarodawcom i przygotowującym ołtarze, osobom, które udekorowały trasę procesji, grupom duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom za udział w procesji, osobom, które zadbały, by kwiatów nie zabrakło, Służbie Liturgicznej, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za nagłośnienie ołtarzy, Strażakom za niesienie baldachimu, Policji i Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji oraz wszystkim uczestniczącym w adoracji. Wasze zaangażowanie pozwoliło, abyśmy Boże Ciało przeżyli w sposób podniosły, pobożny i piękny. Wszystkim wielkie Bóg Zapłać.
  1. Do najbliższego czwartku trwa tradycyjnie obchodzona Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach Msze św. wieczorne z zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. Środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona tuż przed procesją. W czwartek, na zakończenie Oktawy na koniec Mszy św. zostaną pobłogosławione wianki. Prosimy, aby także w tych dniach procesje z Najświętszym Sakramentem były dostojne i by nie zabrakło dzieci sypiących kwiaty.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Stanisława Nowaczek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.