Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2015 r.

NARODZENIE PAŃSKIE – PASTERKA 

 

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie Psalmu i niech te słowa oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana, pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by nowonarodzony Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swoich łask i wszelkiego dobra. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.

 

2. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Naszą materialną ofiarą po Mszach św wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, oraz KUL..

 

4. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii, oraz w intencjach małżonków i jubilatów.

 

5. W poniedziałek, 28 grudnia, z racji święta Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 9.00 błogosławieństwo niemowląt i małych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi najmniejszymi pociechami.

 

6. Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy również w poniedziałek 28.12 Program kolędy zostanie podany w ogłoszeniach i na stronie internetowej naszej parafii w przyszłą niedzielę 27.12.

 

7. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

                                                                                        

                                                                                    Ks. mgr Robert  Żołnierzów

                                                                                                     Wikariusz