OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.07.2022 r.

XIV Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę 06.07. – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  - w piątek 08.07. – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywamy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:30 odbędzie się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.
 1. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Porządek Mszy świętych w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.