OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.03.2022 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

​​​​​​1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w piątek 25.03. – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3712,40 zł i 10 €. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 22.03. o godz. 18:00 w kościele.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

5. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem wolontariusze z Urzędu Miasta Lipiany prowadzą kwestę, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przybywają na teren naszej gminy.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

7. W następną niedzielę w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych i ukraińskich w wykonaniu zespołu „Sonata”. Koncert rozpocznie się już podczas Mszy św. o godz. 11:00 i będzie kontynuowany po liturgii.

8. W dniach 1-15 lipca 2022 r. nasza parafia organizuje zaległą pielgrzymkę do sanktuariów Europy m.in. do Lourdes i Fatimy. Pielgrzymka, która miała odbyć się w roku 2020 ze względu na pandemię koronawirusa musiała zostać przełożona na okres późniejszy. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę i wpłaciły zaliczkę oraz nowe osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Dostępny jest aktualny plan pielgrzymki i warunki wyjazdu.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                              Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                         PROBOSZCZ