OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
- w środę 24.11. – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników

2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz dzieł Caritas – na finansowanie działań pomocowych dla ubogich imigrantów mieszkających w Polsce, w tym na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 4338,91 zł i 15 €. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas będzie można zakupić przed wejściem do kościoła. Nasza parafia włącza się również w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym.

6. W październiku br. rozpoczął się w całym Kościele katolickim Synod pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Synod jest instytucją doradczą i polega na zebraniu przedstawicieli kościołów lokalnych z poszczególnych regionów świata  w celu omówienia zagadnień związanych z działalnością całego Kościoła katolickiego. Pierwszy etap, w diecezjach, rozpoczyna się od spotkań we wspólnotach parafialnych. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę inicjatywę na cykl 5 spotkań modlitewno-dyskusyjnych. Spotkania te odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w salce na plebanii.

7. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

8. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie do soboty włącznie o godz. 17:30.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Andrzej Stolarski