OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.10.2021 r.

XXXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

2. W poniedziałek 01.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu sprawowane będą w kościele o godz. 8:00 i 18:00, w Skrzynce o 9:00. Uroczystości na cmentarzu rozpoczniemy procesją modlitewną za naszych zmarłych, która wyruszy spod kaplicy cmentarnej o godz. 11:00. Bezpośrednio po procesji sprawować będziemy Mszę św. przy ołtarzu polowym.

3. We wtorek 02.11. obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte sprawować będziemy o godz. 9:00 i 18:00. O godz. 15:00 na naszym cmentarzu przy kaplicy rozpoczniemy procesję z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

4. W dniach od 1. do 8. listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy cierpiącej w czyśćcu, tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W dzień zaduszny 02.11. odpust zupełny możemy uzyskać po spełnieniu tych samych warunków za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w których sprawowana jest Msza św.

5. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17:30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu; o godz. 17:30 natomiast odbędzie się modlitwa wypominkowa z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszy piątek spowiedź przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca wyjątkowo na godz. 18:30.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Koronce do Miłosierdzia Bożego prosić będziemy o miłosierdzie Boga dla wszystkich zmarłych poleconych w listopadowych wypominkach. Dodatkowego nabożeństwa wypominkowego tego dnia nie będzie.

8. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem. Stałe nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od środy 03.11., codziennie o godz. 17:30.

10. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.