OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.09.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 27.09. – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- we wtorek 28.09. - wspomnienie św. Wacława, męczennika
- w środę 29.09. - święto Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów
- w czwartek 30.09. - wspomnienie św. Hieronima, prezbitra i doktora Kościoła
- w piątek 01.10. - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w sobotę 02.10. - wspomnienie św. Aniołów Stróżów

2. W piątek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec w październiku dla dzieci – w środy o godz. 17:00, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca października na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego tego dnia nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, natomiast w piątek polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

6. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.