OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.08.2021 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek 03.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

2. W środę 01.09. rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników oświaty o godz. 7:00. Przed Mszą św. i w jej trakcie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 tylko po uprzednim umówieniu telefonicznym. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.

W niedzielę poo Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W środę kończymy czas wakacji, dlatego od tego dnia wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 7:00 w dni powszednie.

5. W następną niedzielę 05.09. na Mszy Św. o godz. 11:00 będziemy przeżywali uroczystości dożynkowe – Gminne Dziękczynienie za plony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii. Po Mszy św. na Skwerze św. Jana Pawła II przed kościołem dalsza część uroczystości i biesiada dożynkowa.

6. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Piotra - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2022 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.