OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.06.2021 r.

XIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 28.06. – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- we wtorek 29.06. – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

- w czwartek 01.07. – wspomnienie św. Ottona biskupa, patrona naszej Archidiecezji

- w sobotę 03.07. – święto św. Tomasza Apostoła

2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek można wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz dla seniorów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

3. Z racji na rozpoczynający się czas wakacji od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Porządek Mszy świętych w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W wakacje w pierwsze piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie do środy włącznie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Czerwcowym. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św., w niedziele nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych. 

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                     Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                           PROBOSZCZ