Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 A.D.

II Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek 08.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego.
Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

6. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca duża i kula - 15zł.

7. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy, aby paczki z darami przynosić najpóźniej do niedzieli 20.12.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

9. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

10. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                               Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                      PROBOSZCZ