Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 A.D.

XXXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 9.11. – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- we wtorek 10.11. – wspomnienie św. Leona Wielkiego, paipieża i doktora Kościoła
- w środę 11.11. – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
- w czwartek 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
- w piątek 13.11. – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać. 

3. W środę 11.11. obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

4. W przyszłą niedzielę, 15.11. na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. 

5. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

8. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                           Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                     PROBOSZCZ