Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020 A.D.

XXIII Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 08.09. – święto Narodzenia NMP, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi poświęcenie ziarna i nasion.

2. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o łaski Pana Boga na nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W sobotę o godz. 10:00 w salce na plebanii odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                     Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                PROBOSZCZ