Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019 A.D.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w środę 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
- w czwartek 21.11. – wspomnienie Ofiarowania NMP
- w piątek 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

2, Dziś jest prowadzona zbiórka do puszek na fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie z racji na przeżywany w listopadzie XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. W najbliższy czwartek 21.11. w wigilię wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach zaprasza na Cecyliadę. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

4. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego i bezpośrednio poprzedza okres adwentu.

5. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3667,83 zł i 2,29€. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

8. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. 

9. W dniach 01.-15.07.2020 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę m.in. do Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimy. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                              Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                            PROBOSZCZ