Ogłoszenia Duszpasterskie - 25.08.2019 A.D.

XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 26.08 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

- we wtorek 27.08 – Wspomnienie Św. Moniki,

- w środę 28.08 – Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

- w czwartek 29.08 – Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

2. Witamy dziś w naszej Parafii nowego Ks. Wikariusza Marcina Kryckiego, który posługiwał dotychczas w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie. Zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy Ks. Wikariuszowi Błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej pośród nas.

3. Gościmy dziś w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne na 2020–sty rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na działalność misyjną Zgromadzenia.

4. Przeżywamy także dziś na Mszy Św. o 11.00 uroczystości dożynkowe – Gminne Dziękczynienie za plony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i do biesiady po Mszy Św. na skwerze przy kościele.

5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o łaskę Boga na nowy rok szkolny i katechetyczny.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

6. W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00.

Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

7. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

8. Ks. Abp Andrzej Dzięga zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które będą miały miejsce 31 sierpnia w Gryfinie w Parafii Narodzenia NMP. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Św. sprawowana o 12.00.

9. Informujemy, że 14 września b.r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na podobieństwo Różańca do Granic na lotnisku Włocławek – Kruszyn będzie miało miejsce spotkanie „Polska pod Krzyżem”, jako reakcja na wszystkie dokonujące się w ostatnich dwóch latach w naszej Ojczyźnie nie spotykane dotąd akty profanacji świętych wizerunków, sakramentów, ataków na kościoły i kapłanów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Osoby, które nie będą mogły dotrzeć do Włocławka, prosimy by spotkały się na modlitwie przy krzyżach w swoich miejscowościach.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                   Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                          PROBOSZCZ