Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018 A.D.

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 23.07 – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

- we wtorek 24.07 – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

- w środę 25.07 – święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa, męczennika, Patrona kierowców,

- w czwartek 26.07 – wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

2. W dzisiejszą niedzielę Pan Tomasz Cichocki – świecki szafarz Najświętszej Eucharystii odwiedzi chorych, którzy wyrazili takie pragnienie po Mszy Św. o 11.00.

3. W najbliższą środę wspominamy Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce po Mszy Św. o 18.00.

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy już tylko na listę rezerwową.

5. Do sakramentu pokuty w okresie wakacyjnym można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

8. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Uroczystości poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca (niedziela - poniedziałek - wtorek), które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                      Ks. Krzysztof Żuk

                                                                          WIKARIUSZ